Komiks

Skórowanie wilków czas zacząć!

No i stało się. Od jakiegoś czasu jest już dostępny pierwszy zeszyt The Crow: Skinning the Wolves, nowej serii Jamesa O’Barra i Jima Terry’ego.

Pierwsza część, zatytułowana Returning from a Journey, rozpoczyna historiię Kruczego mściciela, który pojawia się na terenie nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

Akcja zaczyna się w momencie, gdy niemieccy żołnierze SS, opróżniają wagony towarowe z jeńców. Kiedy wszyscy już stoją na śniegu, okazuje się, że w jednym z wagonów został jeszcze jeden człowiek. Kiedy dowódca wysyła żołnierza, żeby przyprowadził brakującego jeńca, z wagonu słychać tylko krzyk, a ów żołnierz wraca bez dolnej szczęki. Tajemnicza postać z wagonu, kiedy w końcu opuszcza swoją kryjówkę, brutalnie zabija jeszcze czterech SS-manów, zanim sam zostaje rozstrzelany. Kiedy więźniowie odnoszą jego ciało do krematorium, tajemniczy mściciel wraca do życia i obiecuje dalsze atrakcje.

Skinning the Wolves

Historia zapowiada się bardzo ciekawie, mrocznie i brutalnie. Bardzo cieszy fakt, że O’Barr w końcu wydobył z szuflady historię, która krążyła w jego głowie od czasów oryginalnego Kruka. Rysunki Terry’ego również wypadają bardzo dobrze (póki co, za warstwę wizualną w pierwszym zeszycie, odpowiada w całości Jim Terry i prawdopodobnie zostanie tak już do końca). Jedyną wadą jest dość mała objętość, te 24 strony czyta się bardzo szybko i jeśli całość rzeczywiście zamknie się w zaledwie trzech zeszytach, to opowieść będzie bardzo krótka. Obawiam się lekkiego niedosytu, no ale zobaczymy.

Jak na razie jest to na pewno lepsza historia, niż druga seria z IDW, Death & Rebirth, Johna Shirley’a – Kruk w japońskiej scenerii, mimo wielkiego potencjału, okazał się nieco miałki, ale to już temat na osobną notkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *