Ciekawostki

Rolę Shelly proponowano Cameron Diaz, ale odrzuciła ją, bo nie podobał jej się scenariusz.


Rolę Erica, pierwotnie miał zagrać River Phoenix. Po jego nagłej i nieoczekiwanej śmierci, rolę zaproponowano Christianowi Slaterowi, ale ten odmówił.


Następujące sceny zostały dokończone już po śmierci Brandona Lee:
– Draven po raz pierwszy wchodzi do mieszkania, po tym jak wydostał się z grobu: materiał z nagranym Brandonem idącym uliczką w deszczu, został cyfrowo wkomponowany w ujęcie, w którym przechodzi przez drzwi. Technikami komputerowymi dodano krople wody na drzwiach, żeby mokre plecy Erica nie były nie na miejscu.


Według biografii Bruce’a Lee, śmierć Brandona została przepowiedziana przez jego ojca, po jego przebudzeniu ze śpiączki.


James O’Barr – twórca Kruka, pojawia się na ekranie na moment, jako jeden z ludzi wynoszących sprzęt z płonącego lombardu Gideona (więcej na ten temat w Sylwetce Jamesa O’Barra).


David J. Schow – scenarzysta filmu, jest jedną z pierwszych ofiar strzelaniny w klubie Top Dollara.


Podczas kręcenia filmu doszło do kilku wypadków: stolarz został porażony przez prąd, jedna z ciężarówek ze sprzętem zaczęła się palić, ktoś wjechał samochodem do studia, a jeden z członków ekipy przypadkowo przebił sobie rękę śrubokrętem.


Imiona Top Dollar, Myca i Grange nie pojawiają się w filmie.


Akcja filmu ma miejsce w Detroit (nawiązania do „Nocy diabła” i slangowej nazwy tego miasta „motor city”).


Większa część sceny w mieszkaniu Albrechta była zaimprowizowana przez Brandona Lee i Erniego Hudsona. Tekstu na temat Shelly („Wierz mi, nic nie jest błahe”) nie było w scenariuszu.


Początkowo rolę Fun Boy’a miał zagrać Iggy Pop, ale nie był w stanie tego zrobić, ze względu na zobowiązania z wytwórnią płytową i trwającą trasę koncertową. W ramach rekompensaty dostał rolę w drugiej części filmu.


Eric Mabius, który zagrał główną rolę w trzeciej części filmu, starał się o rolę Fun Boy’a.


Jeden z kruków użytych w filmie, Magic, wystąpił we wszystkich kolejnych częściach.


James O’Barr nałogowo słuchał Joy Division i The Cure podczas tworzenia Kruka, był więc zachwycony, kiedy Robert Smith z The Cure zgodził się napisać piosenkę specjalnie dla filmu. Mimo, że utwór ten zdobył ogromną popularność i dzięki niemu The Cure zyskało wielu nowych fanów, zespół nigdy nie wykonywał „Burn” na żywo, mimo próśb słuchaczy. Kiedy jeden z fanów zapytał czy mogą zagrać ten kawałek na koncercie, basista Simon Gallup odpowiedział: „Nagraliśmy to na jakimś soundtracku? Nie pamiętam tego.”


Kiedy Sarah włącza płytę zespołu Hangman’s Joke, przez chwilę możemy zobaczyć listę utworów na niej zawartych.
HANGMAN’S JOKE – LAST LAUGH
1. Bombardier’s Bell
2. Fall Down Laughing
3. It Never Was You
4. New Cowboy Boots
5. Fire in the Rain

Słynny tekst „It can’t rain all the time” pochodzi prawdopodobnie z ostatniej piosenki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *