Wycięte i nigdy nie sfilmowane sceny

SKULL COWBOY

Skull Cowboy to postać występująca w komiksie. Jego rola w filmie miała polegać na sprawowaniu pieczy nad Erikiem. Miał stanowić swego rodzaju anioła stróża i zarazem źródło informacji. To od niego Eric miał dowiedzieć się dlaczego został sprowadzony z powrotem do świata żywych i co musi zrobić. Na początku nakazuje mu tylko aby „podążał za krukiem”, lecz później wyjaśnia więcej, między innymi możemy dowiedzieć się o tym, że Eric stanie się wrażliwy na obrażenia i będzie krwawił, jeśli zacznie pomagać śmiertelnym. Skull Cowboy odgrywał dość kluczową rolę w scenariuszu. Końcowa scena, kiedy Eric traci swoje moce miała się właśnie na tym opierać. Właśnie tutaj była wycięta scena, którą możecie obejrzeć na tej stronie – kiedy Eric wraca do kościoła, przed wejściem spotyka Skull Cowboy’a, który informuje go o tym, że jego zemsta dobiegła końca i od tej pory przestanie być nieśmiertelny.

Zdecydowano się jednak na wycięcie scen z udziałem tej postaci, jego zastępcą został kruk, który stał się dla Erica źródłem mocy i łącznikiem między światami. Reżyser Alex Proyas wyciął Skull Cowboy’a z kilku powodów, ale przede wszystkim dlatego, że uznał jego sceny za zbędne. Proyas nie był też zbytnio zadowolony z efektów jakie użyto do stworzenia tej postaci. Michael Berryman, który wcielił się w tą rolę, był bardzo zawiedziony, że jego występ nie dotarł na wielki ekran.


„SZLUGI I BROWAR”

„Smokes and roadbeers, quick!”

Scena kiedy T-Bird mówi do Skanka – „Szlugi i browar, szybko!”, była dłuższa, niż to co widzieliśmy w ostatecznej wersji filmu. Kiedy Skank robi zakupy, na sklep napada dwóch nastolatków z bronią automatyczną, którzy odbierają Skankowi jego czterdziestkę piątkę. Kiedy Skank wybiega ze sklepu, żeby zobaczyć dlaczego T-Bird odjeżdża, zostaje postrzelony w nogę ze swojej własnej broni. Scena ta wyjaśnia dlaczego Skank kulał jeszcze zanim został potrącony przez mały czerwony samochodzik.


 FUNBOY I BRZYTWA

„Look what you’ve done to my sheets…”

Scena kiedy Eric rozprawia się z Funboyem również była dłuższa. Eric strzela do Funboya i zaciąga go do wanny, później rozmawia z Darlą, która upuszcza brzytwę na podłogę i ucieka z mieszkania. Eric podnosi jedną ze strzykawek Funboya i w tym momencie następuje cięcie. W oryginalnej wersji ta scena ciągnęła się dalej – Funboy, odzyskawszy przytomność, zaczął skradać się za Erikiem, trzymając upuszczoną przez Darlę brzytwę i ciął go przez plecy. Eric upadł na kolana, oszołomiony i zaskoczony tym, że odczuwa ból (było to wynikiem „pomagania żywym”, w tym przypadku Darli, o którym mówił Skull Cowboy [patrz wyżej]). Funboy sięgnął po torebkę pełną kokainy i zanurzył w niej twarz. Tak nabuzowany skoczył na Erica i zaczął go ciąć bez opamiętania, Eric upadł na plecy i zasłonił się rękami, które zostały całe pochlastane. Funboy próbował dostać się do twarzy i szyi Erica, ale Eric odrzucił go i walczyli chwilę na podłodze. W końcu, poniewierany Funboy wypuszcza brzytwę. Próbuje jeszcze sięgnąć po leżącą na łóżku broń, ale wtedy Eric w końcu ogłusza go i sprowadza na ziemię. Wtedy podnosi jeszcze raz strzykawkę i przechodzimy do znanej nam już sceny. Czarna taśma, którą oklejone są ręce Erica, jest wynikiem właśnie tej walki. Eric użył jej zamiast bandaży, przez co również zbliżył się do wizerunku znanego z komiksu (tam jednak, Eric sam pociął sobie ręce z rozpaczy).


SALON GIER

„You know, Lake Erie actually caught on fire once from all the crap floating around in it. I wish I could’ve seen that.”

Początkowa scena, kiedy banda T-Birda wysadza w powietrze salon gier, także była dłuższa. W filmie widzimy tylko przez chwilę jak ekipa demoluje automaty do gier. W oryginale cała ta dewastacja trwała dłużej, wliczając w to także atak na młodą dziewczynę, która się tam niefortunnie znalazła. Napastnicy zachowywali się podobnie jak w scenie na poddaszu, kiedy napadli na Shelly. W międzyczasie, Eric właśnie wydostaje się z grobu. Dziewczyna w salonie próbuje się uwolnić, ale licznik na bombie dobiega do zera i następuje eksplozja. W tym samym momencie, Eric właśnie przechodzi uliczką obok i wybuch zwala go z nóg. Z płonącego wnętrza wypada umierająca dziewczyna, którą Eric łapie i momentalnie ma przebłyski tego co się stało. Przerażony zostawia umierającą dziewczynę i oddala się w znanym nam kierunku. Po drodze zauważa jeszcze wiszący na ścianie plakat jego zespołu The Hangman’s Joke.


STRZELANINA W KLUBIE

„I see you have made your decision, now let’s see you enforce it.”

Scena strzelaniny w klubie Top Dollara, kiedy Eric przychodzi po Skanka, również jest dłuższa i o wiele bardziej brutalna. Widać rozbryzgującą się krew, Eric obcina ręce, podrzyna gardła, strzela po nogach. Sam również obrywa o wiele częściej. Te sceny wycięte zostały zapewne ze względu na pamięć Brandona.


SCENY NIGDY NIE SFILMOWANE

W oryginalnej wersji skryptu, T-Bird i jego banda, znaleźli się w mieszkaniu Erika i Shelly przez pomyłkę. Miało to pokazać jak totalnie przypadkowa jest przemoc w tym mieście.

W jednej scenie, Eric miał przywiązać sobie do włosów łuskę po naboju, po zabiciu Tin Tina, tak jak było to przedstawione w komiksie. Scena nie została sfilmowana, lecz uważny obserwator dostrzeże tą łuskę we włosach Erika.

Top Dollar, podobnie jak Myca, miał na ciele imponujące, trybalistyczne tatuaże. Jednak z powodu ograniczeń czasowych, nie dane nam było zobaczyć scen, w których by je zaprezentował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *