Komiks

Nowe mini-serie od IDW Publishing

Wydawnictwo IDW Publishing od lipca rozpoczęło wydawanie zupełnie nowych komiksowych mini-serii osadzonych w uniwersum The Crow. Pierwsza z nich, posiadająca podtytuł Death & Rebirth, opowiada o amerykańskim studencie, Jamie Osterbergu, mieszkającym w Tokio. Jego ukochana zostaje uprowadzona przez bandytów, a on sam ginie tragicznie. Kruk przywraca Jamiego do świata żywych, aby mógł naprawić wyrządzone zło.

Twórcy zdecydowali się na umieszczenie akcji w Japonii między innymi ze względu na ciekawe rozwiązania, jakie oferuje świat japońskich legend i mitów, z którymi spotka się Kruk. Mini-seria zaplanowana jest na pięć zeszytów, na chwilę obecną opublikowano cztery. Co ciekawe, autorem tej historii jest John Shirley, współscenarzysta filmowej wersji Kruka i jest to jego debiut w świecie komiksowym.

Drugą informacją, która stanowi prawdziwą bombę dla fanów, jest kolejna mini-seria, zaplanowana na grudzień 2012. Historia zatytułowana Skinning the Wolves (czyli, w wolnym tłumaczeniu, obdzieranie wilków ze skóry), dzieje się pod koniec drugiej Wojny Światowej, w nazistowskim obozie koncentracyjnym, gdzie Kruk przywraca do życia swojego mściciela. I teraz najważniejsza informacja – autorem tej historii, oraz rysunków do niej jest JAMES O’BARR (!), który powraca do Kruczego uniwersum po prawie sześciu latach (ostatnio występował jako współscenarzysta serii Dead Time). Sam pomysł historii Kruka w realiach II WŚ zrodził się w głowie Jamesa prawie dwadzieścia lat temu, jednak ogromny sukces oryginalnej historii, oraz filmu spowodował, że pomysł powędrował do szuflady. Całe szczęście, co się odwlecze, to nie uciecze. 🙂 Seria zaplanowana jest na trzy zeszyty.

Jest to naprawdę świetna wiadomość. Ogromne uznanie należy się też wydawnictwu IDW, za przywrócenie Kruczych serii do życia (poza nowymi komiksami, wydają także wznowienia dotychczasowych historii).

Jeden komentarz

  • Artkomiks.pl

    Bardzo fajna strona – dobrze zrobiona i z dobrze jakości treścią. Znalazłem ją całkiem przypadkiem, szukając informacji nt. komiksu „The Crow” wydanego w swoim czasie przez Kitchen Sink Press. I strona bardzo mi pomogła. A szukałem dlatego, że doszły do naszego asortymentu oryginalne plansze komiksowe z tego komisu – czyli rysunki stworzone ręką Deana Ormstona. Może Cię to zaciekawi jako news, więc pozowalam sobie na zostawienie linku: http://artkomiks.pl/products?filter=comic&id=83 (chciałem napisać do Ciebie e-mail w tej sprawie, ale nigdzie nei ma sekcji 'Kontakt’ – przydałaby się :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *